Hayat pahalılığına vatandaş böyle çözüm buldu. İşte sefalet içindeki halkın hali

Hayat pahalılığı vatandaşları ‘kiralık ürün’ tercihine yönlendiriyor. Özellikle tatil hazırlıkları yapan vatandaşlar, teknoloji ürünlerinden ev aletlerine, e-Mobilite ürünlerinden anne bebek ürünlerine kadar birçok ürünü kiralama yöntemini tercih ediyor.

Kiralabunu Kurucu Ortağı Elif Kapıcı Erdem, kiralama sebeplerinin herkes için değiştiğini söyleyerek; “kiminin her yıl yurt dışından ziyarete gelen torunu için oto koltuğu kiraladığını, kiminin de final döneminde bozulduğu için bilgisayar kiraladığını, kiminin ise altın gününde misafirlerini rahat ettirmek için hava temizleyici kiraladığını” ifade etti.

1 AYDAN 18 AYA KADAR FARKLI KİRALAMA SÜRELERİ MEVCUT

Erdem, “1 aydan 18 aya kadar farklı kira süreleri mevcut. Kullanıcılar ayda 95 TL’den başlayan fiyatlarla akıllı saat, 250 TL’den başlayan fiyatlarla akıllı telefon ve 160 TL’den başlayan fiyatlarla robot süpürge kiralayabiliyor. Kullanıcılar kira sürelerini uzatıp aylık ödeme tutarlarını düşünebiliyorlar” açıklamasında bulundu.

Ayrıca Erdem; Telefon, bilgisayar, akıllı saat, robot süpürge, kahve makinesi, televizyon, hava temizleme cihazı, elektrikli araç, elektrikli motosiklet, bisiklet ve scooter, puset, bebek arabası gibi ürünleri kiraladıklarını ve bunların yanında hobi, sağlık, spor ve müzik gibi öne çıkan onlarca farklı kategorinin platformlarında yer aldığına ifade etti.

YAZ ÜRÜNLERİNDE %70 ARTIŞ YAŞANDI

Son teknoloji telefonlar, bilgisayarlar ve giyilebilir cihazların her zaman en çok kiralanan ürünler arasında yer aldığını belirten Erdem, “Ayrıca ev elektroniği ve hobi ürünleri de ilgi çekiyor. Bununla birlikte belli dönemlerde sezonsal olarak öne çıkan farklı ürünler de var. Örneğin yaz sezonunda tatil ve seyahatlerle birlikte oyun konsolu, elektrikli motosiklet, bebek arabası, oto koltuğu gibi ürünlerin kiralamalarında yüzde 70’in üzerinde artış oluyor. Robot süpürge, elektrikli motosiklet, kahve makinesi yazlıkçıların kiralamak için tercih ettiği öne çıkan ürünler arasında yer alıyor.” açıklamasında bulundu.

AKILLI SAATLER DE KİRALANIYOR

Bununla birlikte tatil dönemlerinde seyahat eden kullanıcılar en çok bebek arabası, aksiyon kameraları, hobi ürünleri gibi normal zamanlarda kullanmadıkları ürünleri uygun fiyatlara kiralayarak tatil deneyimlerini daha keyifli hâle getirdiklerini belirten Erdem, “Özellikle yaz öncesi dönemlerde yürüyüş bandı, bisiklet kiralamalarında artış yaşanıyor. Bu kategorinin teknoloji dikeyinde destekleyicisi akıllı saatler de bu dönemlerde yoğun ilgi görüyor.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x