BTP lideri Hüseyin Baş hakkında Bozdağ’a hakaret ettiği gerekçesiyle dava açıldı

BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş hakkında, eski Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Hüseyin Baş hakkında hazırladığı iddianame, Ankara 71. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Baş, hakkındaki davayı partisinin İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi’nde düzenlediği 100. Yıl Cumhuriyet Şöleni’nde değerlendirdi.

Davaya ilişkin konuşan Hüseyin Baş, şunları söyledi:

HÜSEYİN BAŞ NE DEMİŞTİ?

Hüseyin Baş, BTP’den yapılan yazılı açıklamaya göre; 29 Ocak 2022’de Trabzon’da, “Benim” isimli belgeselin üçüncü bölümü için düzenlenen gala töreninde; şunları söylemişti:

“Adalet Bakanımız değişmiş, kim geldi yerine, Bekir Bozdağ, Bekir Bozdağ ne zaman görevden alındı? 15 Temmuz’dan sonra. Belki görevden alındığında hepimiz şunu demedik mi? Bu adam FETÖ’nün faaliyetlerine yakın bir kişi olduğu için herhalde görevden alındı, maksat buydu herhalde. Yerine kim geldi, bugün en son Abdülhamit Gül vardı. Abdülhamit Gül’ü görevden alıp şimdi tekrar Bekir Bozdağ’ı göreve getirdiler. Bunun iki açıklaması olabilir. Ya siz Bekir Bozdağ’a yanlış yaptınız, bu adamın FETÖ ile hiçbir alakası yoktu, ya da şu anlamı vardır, sen bugün tekrar FETÖ’yle bağlarını güçlendiriyorsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x